Co snížilo míru okamžitého opuštění o 82 %

/ 22.12.2017 /

U webu Olchavova.cz jsme se podívali do Google Analytics na míru okamžitého opuštění na dlouhodobé škále a odhalili jsme snížení míry okamžitého opuštění o parádních 82 %. Čím toho bylo dosaženo?

Napřed teorie :-)

Google Analytics říká:

Okamžité opuštění je návštěva jedné stránky na vašem webu. Ve službě Analytics se okamžité opuštění počítá jako návštěva, která iniciuje pouze jeden požadavek na server Analytics, například když uživatel otevře jedinou stránku na vašem webu a poté z ní odejde, aniž by při této návštěvě vyvolal jakýkoli další požadavek na server Analytics.

Méně je více

Pokud je Vašim zájmem, aby si návštěvníci webu prošli více než jednu (jejich vstupní) stránku, pak ano, Vašim zájmem je mít míru okamžitého opuštění co nejmenší.

A teď se podívejte na graf. Je na něm jasně vidět pokles o 82 % na začátku roku 2017.

Vývoj míry okamžitého opuštění s náhlým poklesem

Čím to?

V lednu 2017 jsme na tom webu nasadili funkci Štítky. A to nám umožnilo na jednotlivých stránkách zobrazovat také box Související. Takže návštěvníci vidí odkazy na další obsah, který je tématicky spojen s právě čtenou stránkou. A jak je vidět, mnoho lidí toho využívá.

Podívejte se na ukázku.

Výhodou je, že odkazy na ty související stránky se generují automaticky. A to docela chytře. Každá stránka může mít těch štítků přiřazeno neomezeně. A redakční systém Ibis CMS hledá nejlepší shodu. Zobrazí ty stránky, které mají nejvíce shodných štítků. Tím je zaručeno, že obsahy stránek mají nejvíce společného. Pokud Ibis najde více stránek se stejnou shodou, vybere ty nejnovější.

Užitečná funkcionalita, že ano? A navíc je v Ibisu v základu. Neplatíte tedy nic navíc.Mohlo by Vás také zajímat« zpět

/ 03.05.22 /

Pracujeme dál

Říkám to všem zákazníkům - pokud nebudete udržovat Novinky/Aktuality, stanou se z nich Stařinky a návštěvníci si budou myslet, že jste firmu zavřeli a/nebo že se nic nového neděje. A to obvykle není pravda. Stejně jako v tomto případě...

/ 22.12.17 /

Co snížilo míru okamžitého opuštění o 82 %

U webu Olchavova.cz jsme se podívali do Google Analytics na míru okamžitého opuštění na dlouhodobé škále a odhalili jsme snížení míry okamžitého opuštění o parádních 82 %. Čím toho bylo dosaženo?

/ 30.05.16 /

Be Bop Lobby Bar

Pro Hotel Alcron, jehož restaurace má Michelinskou hvězdu, jsme udělali stylový web pro Be Bop Lobby Bar.

Není plánován žádný termín.

Zákazníci o nás napsali

WebConsult.cz exceeded our expectations, with their ability to envisage the best IT solutions tailored specifically for our individual needs.

Tristan Ius

Spolu s manželkou, která se se mnou na poradenské činnosti podílí, oceňujeme flexibilitu firmy, která pružně reagovala na opakovanou změnu zadání.

Petr Roček

Právě firma WebConsult.cz nás přesvědčila o tom, že se stránkami je třeba neustále pracovat, aktualizovat je, aby se návštěvníci na tyto stránky rádi opakovaně vraceli.

Jana Valdmannová

Anketa

Které roční období máte nejraději?

Jaro (27%)

Léto (24%)

Podzim (25%)

Zima (25%)